loadingimg

Wczytuję dane...
FAQ - meble

Producent mebli

pokazuje meble od kuchni

Zobacz nasze meble od innej strony. Dlaczego drzwi kredensu nie zamykają się z głośnych hukiem? Co to jest frezowanie? Jak wysuwają się szuflady – koniec z ich szarpaniem? Czy białe meble żółkną? Jak je pielęgnować? Przedstawiamy warte uwagi zagadnienia techniczne dzięki którym docenisz nasze meble nie tylko z powodu urody, ale również z powodu użytecznych rozwiązań.


Co to jest frezowanie?

W opisach mebli w stylu skandynawskim czy prowansalskim często pojawia się termin „frezowany”, szczególnie w odniesieniu do frontów, cokołów oraz okazyjnie blatów.
Termin „frezowanie” oznacza sposób obróbki płaszczyzn, rowków, powierzchni kształtowych, kanałków czy uzębień. Może być stosowane na przedmiotach z metalu, tworzyw sztucznych, drewna. W kontekście mebli celem frezowania jest nadanie bryle odpowiedniego kształtu czy zdobień. Użytkownicy białych mebli widzą efekty frezowania w postaci ramki na frontach szafek, łagodnego łuku cokołu czy imitacji desek na blacie biurka.


W praktyce frezowanie to jeden z rodzajów obróbki skrawaniem. Wykonywane jest przy pomocy wieloostrzowego narzędzia (frezu) na obrabiarce (frezarka). Dzięki frezowaniu mebel nie jest tylko prostą bryłą, ale ma również walory dekoracyjne – obramowania, łuki, wgłębienia.

.

Zobacz jak dzięki frezowaniu można zmienić drzwiczki kredensu czy fronty szuflady>


Co to jest cokół meblowy?

Najczęściej z cokołem spotykamy się w przypadku mebli kuchennych. Jest to długi panel maskujący, umieszczany w dolnej części szafek, tuż przy podłodze. W przypadku wolnostojących mebli cokół to integralna część bryły, umieszczona w górnej i/lub dolnej części komody czy szafy.

Dolne cokoły są spotykane np. w komodach. Górny i dolny cokół jest elementem kredensu czy szafy. Cokół jest szarą eminencją mebla. Jego modyfikacja może znaczącą wpłynąć na wygląd mebla. Warto o tym pamiętać, rozważając zmiany w meblu. Cokół może być prosty, gładki. W zdobnej wersji jest podcinany, tworząc imitację nóżek czy zdobnego łuku na szczycie kredensu. Dodatkowo cokół może być frezowany.