Wczytuję dane...
CZY WARTO KUPOWAĆ BIAŁE MEBLE I CZY SĄ ONE PRAKTYCZNE

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się białe meble, ze względu na swój oryginalny kolor oraz szerokie zastosowanie. Zakup mebli to poważna decyzja, którą powinniśmy rozważyć w kilku kryteriach. Jedna z kluczowych kwestii w przypadku Naszych mebli jest kolor, który pełni bardzo ważną rolę w wystroju oraz aranżacji wnętrza.

I tutaj pada pytanie, dlaczego białe meble uzyskały tak wielką popularność? Dlaczego coraz chętniej po nie sięgamy?

Białe meble, wbrew pozorom, mają szeroki wachlarz zastosowań.  Coraz częściej spotykamy wiele designerskich aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim, co oczywiście związane jest z zastosowaniem mebli w różnych odcieniach bieli. Kolor ten doskonale nadaje się do nowatorskich rozwiązań w naszych domach, budowania specyficznego klimatu wnętrza, który dla wielu jest czymś zupełnie nowym. Bardzo dużo zależy również od formy, w jaki sposób wykorzystamy poszczególne meble i jaki chcemy uzyskać efekt. Godny uwagi jest jednak fakt, iż biały kolor doskonale komponuje się z meblami w różnych stylach, zaczynając od vintage kończąc na modernizmie.

Kolejną zaletą białych mebli jest ich zdolność do optycznego powiększania przestrzeni, oczywiście przy zastosowaniu odpowiednich komponentów. Dlatego też znajdą one szerokie zastosowanie w małych mieszkaniach i pomogą uzyskać wizualną przestrzeń.

Biały kredens Dodo


Nieprawdą jest stwierdzenie, że białe meble stworzone są dla osób uporządkowanych i lubiących sterylność. Wbrew stereotypom, nie wymagają one szczególnej troski czy też częstszego sprzątania. Wykorzystanie odpowiednich środków czystości oraz zastosowanie specjalnych lakierów podczas produkcji znacznie ułatwi eksploatacje. Dlatego też białe meble znajdą entuzjastów wśród zarówno młodych jak i starszych klientów.

Oferta wybarwień białych mebli jest w tej chwili bardzo szeroka. Pozornie może się wydawać, że biały to biały, jednakże jest to bardzo mylne wrażenie. Wiele producentów umożliwia ogromne możliwości dobrania różnych odcieni bieli. Udostępniają, bowiem szeroką gamę lakierów, pozwalającą na dobranie odpowiedniego koloru z wzornika RAL. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które posiadają już konkretny odcień innych białych elementów w swoim domu. Wszytko odbywa się za pomocą podania odpowiedniego numeru przypisanego do każdego odcienia bieli.

Biały sekretarzyk

Zatem czy warto kupić np. biały kredens lub białą komodę bez obawy o codzienną eksploatację?

Zdecydowanie tak! Bardzo dużo zależy od producenta, w tym przypadku oczywiście należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Ważne by kupowane przez Nas meble były solidnie wykonane z najlepszych dostępnych materiałów i lakierów.  Jeżeli chodzi o klimat i nastrój tworzony przez białe meble. Jest on niezastąpiony i naprawdę wyjątkowy.