loadingimg

Wczytuję dane...
Meble do sypialni – aranżacja białej sypialni

Biała sypialnia

aranżacja białej sypialni

Biała sypialnia marzeń.Jak stworzyć stylową, białą sypialnię? Jakie meble do białej sypialni, dodatki? Temat jest obszerny - oto krótki poradnik.

Kwiaty do sypialniAranżacja białej sypialni jest prosta, jeśli zdecydujemy się na postawienie w całości na biały kolor. Nie mamy wtedy problemu z zastanawianiem się jak połączyć kolory, aby kolorowe dodatki do białej sypialni wyglądy stylowo. Można jednak pójść krok dalej, i prócz dominującego, białego koloru, włączyć 1-2 kolory uzupełniające. Mogą się one pojawić na dodatkach do sypialni, np. poduszkach, ramkach do obrazów, dywanikach, lampach.

Kwiaty w sypialniDecyzja o aranżacji sypialni na biało powinna być podjęta przez osoby, które z niej korzystają. Jest to ważne, gdyż istnieje rozbieżność opinii na temat estetyki białej sypialni. Dlatego dajmy szansę obu stronom na podjęcie decyzji na temat aranżacji białej sypialni. Alternatywą dla bieli mogą być szare meble do sypialni.

Szare łóżko sypialniane

SZARE ŁÓŻKO DO SYPIALNI Z SZUFLADAMI SUZI


 Jeśli opinie są zbieżne, możemy rozpocząć działania i rozpocząć aranżację sypialni na biało..


Białe meble do sypialni


Podstawą aranżacji są białe meble do sypialni. To one nadadzą styl wnętrzu, dlatego ich wybór należy przemyśleć. Najczęściej rozterki dotyczą wyboru dominującego stylu: czy ma być to sypialnia w stylu skandynawskim, prowansalskim, a może angielskim? Najczęściej są wybierane białe meble w stylu skandynawskim. Jest to dominujący trend w białych meblach i jest to również widoczne w sypialni. Dodatkowo, meble w stylu skandynawskim mają przewagę w postaci braku wyraźnych elementów ozdobnych. Są one uniwersalne, odnajdują się w każdej stylizacji. Dlatego jeśli lubimy zmiany we wnętrzach, meble w stylu skandynawskim będą sprzymierzeńcem.

Z drugiej strony, sypialnia jest azylem i możemy w niej stworzyć inny świat, oderwany od reszty domu. Prowansalskie, a szczególnie francuskie meble dodają odwagi, aby pójśc ku barokowemu przepychowi.


Sypialnia w stylu skandynawskim


Meble do sypialni w stylu skandynawskim są proste, często masywne, bez elementów ozdobnych, poza lubianym motywem krzyżaków.

Biała sypialnia

Biała sypialnia, obok łóżka: stolik nocny w stylu skandynawskim Liv/ fot. meblarnia.com.pl


Drugą opcją są lżejsze optycznie meble na wysokich nóżkach, znane pod nazwą „patyczaki”. Podczas gdy pierwsze styl jest bardziej tradycyjny, meble na nóżkach wprowadzają element nowoczesności.

Sypialnia w stylu skandynawskim

BIAŁE ŁÓŻKO W STYLU SKANDYNAWSKIM LAURAAranżacja sypialni w stylu skandynawskim


Jak wygląda aranżacja sypialni w stylu skandynawskim? Poza białymi meblami w postaci łóżka, komody, szafek nocnych czy szafy, częstymi dodatkami są elementy wyposażenia w głębokiej zieleni, z surowego, szarego drewna, oraz motywu marokańskiej koniczyny (dywany, chodniki).


Sypialnia w stylu prowansalskim

Sypialnia w stylu prowansalskim

BIAŁE ŁÓŻKO W STYLU PROWANSALSKIM ELIZAMeble do sypialni w stylu prowansalskim często mają wyraźnie ciepły charakter. Meble w stylu prowansalskim do sypialni mogą być w całości białe, jak i z wstawkami z naturalnego drewna pod postacią blatu komody, półek regału bibliotecznego czy ramy łóżka.

SYPIALNIA ZE ZŁOTEM

Biała sypialna z ciepłymi akcentami


Dodatkowo często pojawiają się ozdobne wykończenia, które możemy zobaczyć pod postacią frezowanych pilastrów czy frontów szafek.

Sypiania z kolekcji Klara

SYPIALNIA Z KOLEKCJI KLARA


EKSKLUZYWNE BIAŁE ŁÓŻKO Z KOLEKCJI AURELIA

EKSKLUZYWNE BIAŁE ŁÓŻKO Z KOLEKCJI AURELIA


Odważniejsze stylizacje czerpią z mebli francuskich na giętych nóżkach, w stylu ludwikowskim.

DREWNIANA ŁAWA W STYLU PROWANSALKIM MARIETTA 2 W.

DREWNIANA ŁAWA W STYLU PROWANSALKIM MARIETTA 2 W.Aranżacja sypialni w stylu prowansalskim

poduszki z falbankamiUdana aranżacja sypialni w stylu prowansalskim powinna być ciepła w odbiorze. W sypialni pojawiają się akcenty w brązie, szarości, młodej zieleni i błękitu.

Szara poduszka z falbanką


Nie stronimy od bardziej prywatnych dodatków, rodzinnych zdjęć, pamiątek, bibelotów.

Sypialnia biały i brąz

Sypialnia w stylu prowansalskim Klara, fot. meblarnia.com.plBiała sypialnia – jakie dodatki


Aktualne, modne dodatki do białej sypialni, pojawia się głównie w serwisach społecznościowych, przede wszystkim na blogach wnętrzarskich. Po jakimś czasie widać efekty w postaci produktów na sklepowych półkach. Większość z poniższych dodatków to najnowsze trendy, które sprawdzą się zarówno w sypialni w stylu skandynawskim, jak i prowansalskim. 


Obecnie mocne dodatki do białej sypialni to:


Koc z owczej wełny rasy merynos


Grube, mięsiste sploty, z wełny czesankowej. Koc czy poduszki z owczej wełny to głównie dekoracyjny dodatek, którym okazjonalnie można się okryć.


Poduszka supeł, czyli know pillow


Korzenie tej fantazyjnie zawiniętej poduszki są w makramie, czyli sztuce tworzenia plecionek ze sznurka. Poduszka supeł jest miękka i z pewnością przykuwa uwagę. Jest spotykana nie tylko w sypialni, ale również w salonie.


Makrama

Makrama

Makrama, autor pracy: WilderCordsOdkrywany na nowo makramy, czyli fantazyjnie splecione kwietniki sznurkowe oraz makatki na ścianę. Zaplecione na surowym patyku, zawieszone na ścianie, podkreślają inspirację naturą.


Lampiony/latarnie

Latarnia do sypialniLampiony i latarenki rzadziej pojawiają się na werandach, a częściej w sypialni. Postawione na podłodze, z zapaloną świecą, tworzą wieczorem intymny nastrój.


Ciemnozielone rośliny

MonsteraMonstera wróciła do domu. Jej liście pojawiają się na poduszkach, tapetach, grafikach oraz pod postacią sztucznych liści-dekoracji. A jeśli sypialnia jest duża, zróbmy miejsce dla żywej rośliny. Monstera najczęściej pojawia się w sypialni w stylu skandynawskim. Do prowansalskich aranżacji wybierane są rośliny w jaśniejszych odcieniach zieleni, o drobniejszych liściach.

Zobacz meble do sypialni, które pojawiły się w tekście:

BIAŁE ŁÓŻKO W STYLU SKANDYNAWSKIM ERYK

BIAŁE ŁÓŻKO W STYLU SKANDYNAWSKIM ERYK

BIAŁE ŁÓŻKO KLARA

BIAŁE ŁÓŻKO KLARA

SZARE ŁÓŻKO DO SYPIALNI Z SZUFLADAMI SUZI

SZARE ŁÓŻKO DO SYPIALNI  Z SZUFLADAMI SUZI

BIAŁE ŁÓŻKO W STYLU PROWANSALSKIM ELIZA

BIAŁE ŁÓŻKO W STYLU PROWANSALSKIM ELIZA


Data dodania: 2018-01-16 12:33:11