Wczytuję dane...

Modyfikacja mebla – fronty meblowe na wymiar

fronty meblowe na wymiar

Drzwiczki szafki, fronty komody  - wypukłe i wklęsłe elementy powierzchni frontu to frezowanie. Możesz wybrać swój styl.

 


Nawet jeśli nie wszyscy znają termin „frezowanie”, to z pewnością większość ma w domu meble lakierowane z dekoracyjnymi obramowaniami frontów szaf czy komód.

Frezowanie, obróbka skrawaniem, to technika rzeźbienia w drewnie lub płycie  przy pomocy frezarki. Podczas gdy rzeźbiarz ma dłuto, stolarz ma frezarkę. Jaka jest podstawowa różnica pomiędzy dłutem a frezarką?  Frezarka jest dokładna, precyzyjna, ale nigdy rzeźby nie stworzy. Za to możemy liczyć na estetyczne i symetryczne wykończenie frontu.

Kredens Malis

Kredens Malis


W naszej pracowni frezarka pracuje zgodnie z życzeniem klienta. Mebel może być frezowany według projektu, lub zmodyfikowany, poprzez wybranie nowego rodzaju frezowania. Klienci korzystają z tej możliwości najczęściej poprzez wskazanie frontu z innego mebla, którego rodzaj frezowania chcą uzyskać na swoim meblu.

Fronty meblowe

Oto przykłady różnego rodzaju frezowań, na konkretnych meblach, wśród których można wybrać nowy wygląd szafki czy komody:

 


Komoda Aurelia


Komoda Polina


Komoda angielska

Komoda angielska Malis


komoda szara emma

Komoda Emma


Drugą możliwością jest wskazanie konkretnego rodzaju frezowania spośród naszej podstawowej linii frontów meblowych.

Wzory frontów meblowych

Varde

Varde

Lund

Lund

Farum

Farum

Skive

Skive

Lahti

Lahti

Oulu

Oulu

Tumba

Tumba

Pargas

Pargas

 

 

Wzory frezowań mogą być stosowane w każdym stylu, skandynawskim, angielskim czy prowansalskim. Na ostateczny wygląd mebla wpłyną również inne elementy: uchwyty meblowe, cokół, pilastry czy kolor.

Powyższe fronty można stosować na drzwi do szaf, szafek, kredensów, jak i boki mebli. Drugą możliwością są fronty komód.  Ograniczenia w wyborze rodzaju frezowania są związane z wymiarami frontów. Jeśli front jest wąski, bardzo szeroki lub wysoki, końcowy efekt może być inny od prezentowanego wzoru frezowań. Warto o radę zapytać naszego doradcę, który, przy współpracy z  projektantem mebli, wskaże właściwe rozwiązanie.