Wczytuję dane...

Zmiana koloru mebla: czarna komoda

Czarna farba

Czarna komoda

Cała oferta w Meblarni jest modyfikowalna kolorem. Tym razem zmalowaliśmy na czarno.


Chociaż biel jest dominująca, naszą pracownię opuszczają meble również w innych kolorach, ecru, szarym, zielonym czy czarnym.


Aby zmienić kolor mebla, należy dopisać w uwagach do zamówienia pożądany kolor. Lakierujemy meble w oparciu m.in. o wzornik RAL, który jest standardem na całym świecie w przemyśle farb, lakierów, tworzyw sztucznych, tekstylnych czy architekturze. Wzornik RAL można spotkać w sklepach oferujących farby i lakiery. Na jego podstawie dobierany jest kolor lakieru. Kłopotliwym jest dobór kolorów produktów i farb kupowanych przez Internet. Choć wzornik RAL publikujemy na naszej stronie, należy być świadomym istnienia ewentualnych różnic w kolorze widzianym na monitorze. Jeśli wybieramy kolor typowy, np. biały, czarny, ecru, wzornik RAL nie jest nam potrzebny. Jeśli kolorowa komoda jest np. w unikalnym odcieniu błękitu lub zieleni, wzornik RAL daje nam pewność, że kolor będzie dokładnie taki, jaki jest widoczny na wzorniku. Dla 100% pewności, należy wybrany kolor dodatkowo sprawdzić na wydrukowanej palecie RAL.


Aby zachęcić do kolorystycznych eksperymentów, przedstawiamy przykład modyfikacji komody Emma.

Szara komoda EmmaW pierwotnym projekcie komoda Emma jest szara lub biała, czyli w typowym kolorze, który jest spotykany we wnętrzach w stylu skandynawskim czy prowansalskim.

Biała komoda


Sama komoda ma prostą budowę, jest stonowana.Modyfikacja komody Emma, jak i pozostałej oferty, dotyczy wymiarów, uchwytów, wybarwienia blatu oraz frezowań. W przypadku Emmy ograniczono się do wymiary uchwytów oraz zmiany koloru. Zamysłem było powstanie komody w stylu vintage glamour, bez wyraźnie błyszczących elementów.

Czarna komodaEmma straciła swoją niewinność, a jej prosta budowa jest dobrym tłem dla zdobnych uchwytów.


Zachęcamy do meblarskich eksperymentów.