loadingimg

Wczytuję dane...
Wyciszenie ma kolor biały

Białe łóżko aurelia

Biała sypialnia 

Choć w przyrodzie sycimy wzrok zielenią, która wnosi w nas spokój, codziennie nadszarpywany cywilizacją, w naszej sypialni otulamy się bielą.Sypialnia jest autonomicznym bytem, do którego wstęp mają tylko nieliczni. Z dala od wzroku gości, bez poddawania stylizacyjnej ocenie przez postronnych, jest oazą spokoju i prywatności. Aby sypialnia zapewniała właściwą higienę snu, jej funkcjonalność powinna być ograniczona tylko do spania. Bez telewizora, rozpraszających obrazów, emocjonalnych lektur.


Zdrowy sen zapewnia m.in. aranżacja sypialni w kolorze białym. W tym przypadku polecamy pójść na całość – niech sypialnia będzie naprawdę biała.

Biała sypialnia, obok łóżka: stolik nocny w stylu skandynawskim Liv/ fot. meblarnia.com.plAranżacja białej sypialni


Pomysł na białą sypialnię najczęściej rozpoczyna się od zakupu łóżka. Najczęściej wybierane jest białe łóżko z wysokim zagłówkiem.

łóżko w stylu skandynawskim

Łóżko z wysokim zagłówkiem North/ fot. meblarnia.com.pl


Drugim typem jest łóżko z pojemnikiem na pościel. Na dalszych miejscach są stylistyczne wariacje, np. łóżko na wysokich nóżkach czy meble sypialniane w stylu skandynawskim.

Sypialnia w stylu skandynawskim

Łóżko w stylu skandynawskim Laura/ fot. meblarnia.com.pl


łóżko skandynawskie

Łóżko w stylu skandynawskim Helen/ fot. meblarnia.com.plJeśli mamy kłopot z doborem pozostałych elementów, ratunkiem jest zestaw mebli, który najczęściej uwzględnia łóżko, szafę, komodę oraz stoliki nocne, stylistycznie spójne.

Sypialnia w stylu prowansalskim, w centrum łóżko Klara/ fot. meblarnia.com.plOsoby z wizją mogą pewnie wkroczyć w świat mebli do sypialni i zdecydować się na konkretny styl, a nawet uruchomić wyobraźnię i stworzyć meble dla siebie, przy współpracy z projektantem mebli. To najbardziej ekscytująca przygoda, również dla nas, jako producenta białych mebli.


Biała sypialnia – meble


Najczęściej wstawiamy do sypialni, poza łóżkiem, szafę, komodę i stoliki nocne. 

Sypialnia w stylu prowansalskim Klara, fot. meblarnia.com.pl


Sypialnia w stylu skandynawskim

Sypialnia w stylu skandynawskim Laura/ fot. meblarnia.com.plUzupełnieniem może być kominek elektryczny lub stylistyczna wariacja: dekoracyjny portal kominkowy.

Portal kominkowy

Zestaw: portal kominkowy + kominek elektryczny/ fot. meblarnia.com.plBiała sypiania – jakie dodatki?


Sezonowo zmieniane dodatki, przy pozostawieniu białych mebli, potrafią całkowicie odmienić wnętrze. Aranżacja sypialni w kolorze białym często uwzględnia dodatki w postaci lampionów, miękkich tkanin, mięsistych koców z wełny merynosa, pokojowych hamaków oraz prostych grafik. Rośliny pokojowe w sypialni w stylu skandynawskim są ograniczane do sukulentów lub głębokozielonej monstery. Często spotykane są sztuczne rośliny, pojedyncze liście paproci, które są wkładane do szklanych wazonów.


Aranżacja sypialni w stylu prowansalskim pozwala na większą swobodę. Pojawiają się elementy vintage, shabby chic, oraz większa ilość drobnych elementów dekoracyjnych.

Stolik nocny w stylu shabby chic Mimi/ fot. meblarnia.com.pl


Sypialnia w stylu prowansalskim

Sypialnia w stylu prowansalskim. W centrum łóżko Eliza/ fot. meblarnia.com.plSypiania w stylu angielskim, w porównaniu do skandynawskiej, to już prawdziwe szaleństwo kolorów i wzorów. Biel jest złamana kwiecistymi tkaninami, przeplatana zielenią i naturą.


Biała sypialnia – czy dla każdego?


Czasem napotykamy na rozbieżne opinie na temat białej sypialni. Argumentami przeciwko urządzaniu sypialni na biało jest m.in. zbyt kobiecy charakter stylizacji, szczególnie jeśli wybierzemy meble sypialniane w stylu shabby chic, lub przesadzimy z dodatkami. Pamiętajmy, że sypialnia powinna cieszyć wszystkich. Rozwiązaniem może być aranżacja sypialni na biało z wykorzystaniem mebli mniej zdobnych, np. proste łóżko w stylu skandynawskim powinno zadowolić obie strony.

łóżko w stylu skandynawskim

Sypialnia w stylu skandynawskim, łóżko Eryk/ fot. meblarnia.com.pl


Ciekawym rozwiązaniem jest personalizacja stolików nocnych. Biała szafka nocna, stawiania po obu stronach łóżka, może być odmiennie wykończona, np. poprzez inny dobór uchwytów.


Jeśli biały nie zdobędzie uznania u drugiej strony, pośrednim, ale równie stylowym rozwiązaniem, są szare meble sypialniane, lub połączenie kolorów, poprzez urządzenie sypialni na biało-szaro.

Szare łóżko sypialniane

Szare łóżko z szufladami Suzi/ fot. meblarnia.com.pl


Biały kolor można złamać dodatkami. Dzięki nim sypialnia w stylu skandynawskim zamienia się w białą, nowoczesną wersję.

Białe łóżko Józefin/ fot. meblarnia.com.pl


Najmocniejsze zarzuty przeciwko urządzaniu sypialni w kolorze białym, szczególnie dla dziecka, jest skojarzenie jej ze szpitalną salą. Brak kolorowych bodźców, ograniczenie palety tylko do bieli, rzeczywiście może się źle kojarzyć, jeśli myślimy stereotypowo. Jest to szkodliwy pogląd, który nieświadomie przekazujemy dzieciom. I choć urządzenie bawialni w całości na biało jest dyskusyjne, to biała sypialnia pozwala wyciszyć się po całodziennych szaleństwach, podobnie jak dorosłym.

Sypialnia dla dzieci, łóżko Malis/ fot. meblarnia.com.pl


Białe łózko dziecięce z pojemnikiem

Białe łóżko dziecięce, z pojemnikiem, Lusia/ fot. meblarnia.com.plData dodania: 2017-11-16 11:49:21