loadingimg

Wczytuję dane...
Szara eminencja

Szare meble

Szary kolor, który wydaje się wnętrzarską porażką, po raz pierwszy ma okazję wyjść z cienia. Wszystko dzięki meblom, którym z szarością jest do twarzy.Meble w kolorze szarym pojawiły się wraz z nowoczesnymi lakierami do mebli. Dzięki nim możemy uzyskać barwy mebli, które dotychczas widzieliśmy tylko w dziecięcych kolorowankach. Niestety, próżno w nich szukać szarości, gdyż kolor ten nigdy nie był w centrum uwagi zarówno dzieci, jak i dorosłych.


Szarość stopniowo odnajduje się od kilku lat we wnętrzach. To kolejny kolor, poza białym, który stanowi wartą uwagi bazę dla stylowych mieszkań. To, co odróżnia szarość od bieli, to posiadanie odcieni. Biały jest kolorem stałym, a szarość może sobie pozwolić na kolorystyczne wariacje. Dzięki odcieniom szarości możemy dosłownie cieniować pomieszczenie, również poprzez meble.

Szara ławka ze skrzynią na buty Kati/ meblarnia.com.plAby szare meble pokojowe wyglądały dobrze, muszą być dobrze zaprojektowane. Białe meble przykuwają uwagę nawet jeśli są prostą bryłą. Szarość jest bazą dla projektu mebla, artykułów dekoracyjnych, wzorzystych tapet. Prosta konstrukcja mebla bez dobrego towarzystwa się zatem nie obroni. Na tle szarości o wiele lepiej widać kolor, niż odbijającym światło bieli.

Witryna Emma/ fot. meblarnia.com.pl


Najczęściej wstawiamy szare meble do salonu. W zależności od wielkość pomieszczenia i pomysłu na wnętrze, kolor pojawia się na wszystkich lub wybranych meblach. Pierwszym wyborem jest szary stolik kawowy. Mebel niewielki, traktowany jako test dla szarości we wnętrzu. Osoby pewne swojej decyzji decydują się szary kredens, który jest doskonałą bazą dla zastawy i dekoracji.

Szary kredens Bart/ fot. meblarnia.com.pl


Szary kredens w stylu prowansalskim/ fot. meblarnia.com.pl

Szary kredens Aleksander/ fot. meblarnia.com.pl


Szary kredens Arian/ fot. meblarnia.com.pl


Szary kredens Odys/ fot. meblarnia.com.pl


Kredens Ambroży/fot. meblarnia.com.pl


Aranżacja szarego kredensu lub witryny może się ograniczyć do połączenia ich z bielą lub złamanie konwencji, poprzez ustawienie mebla na tle przykuwającej uwagi tapety lub kolorowej ściany.Ciekawe meble pokojowe w kolorze szarym znajdują się w ofercie komód. Meble te często mają urozmaicony wygląd. Komody, dzięki półkom, szafkom, witrynom oraz uchwytom, są dyskretne kolorem, ale za to bogate stylem.

Szara komoda scandi brit/ fot. meblarnia.com.pl


Szara komoda w stylu skandynawskim brit/ fot. meblarnia.com.pl


Szara komoda Emma/ fot. meblarnia.com.plRównie warte uwagi są szare meble do pokoju w postaci tapicerowanych krzeseł. Wygodne, szare krzesła są często spotkane w jadalni, salonie, jak i sypialni.

Krzesło z kołatką Rafell/ fot. meblarnia.com.pl


Krzesło w kolorze szarym Albert/ fot/ meblarnia.com.pl


W sypialni szary gości już od dłuższego czasu, choćby z powodu lnu i innych naturalnych, materiałów. Nowością jest szare łóżko, które może stanowić kompromis w małżeńskiej dyskusji na temat posiadania łóżka z białym kolorze.

Szare łóżko do sypialni Suzi/ fot. meblarnia.com.pl


Szary pogodzi obie strony. 


Data dodania: 2017-10-27 11:13:04