Wczytuję dane...

Inspibook angielski - wprowadzenie do stylu

styl angielski we wnętrzach

Styl angielski we wnętrzach? Próżno w nim szukać sztywno wyprostowanych pleców i chłodnej gościnności.



Wnętrza w angielskim stylu to nie sztywna etykieta rodziny królewskiej, a przytulność i bogactwo dekoracji. Czasem ilość wzorów jest rzeczywiście przytłaczająca, szczególnie jeśli obierzemy styl oparty o prezentację angielskiej porcelany, lamp stołowych, w towarzystwie kwiecistych materiałów i grubych zasłon. Zobacz jak urządzić wnętrze domu w stylu angielskim. Jest w czym wybierać, gdyż istnieje kilka rodzajów stylu angielskiego.




Kwiecisty czy w szkocką kratę?

Styl angielski we wnętrzach może być dedykowany jednemu motywowi. Można zdecydować się na prezentację porcelany, zbiorów map, wazonów, czy dekoracyjnych tapet.

Osoby, które obawiają się przesady w dekoracji, powinny rozpocząć aranżację domu w stylu angielskim poprzez wybór jednego motywu. Po jego wprowadzeniu, można eksperymentować z kolejnymi elementami.



Styl angielski we wnętrzach typu loft to ukłon w stronę rewolucji przemysłowej, która rozpoczęła się w Europie od Anglii.

Styl industrialny jest minimalistyczny, surowy, a ten efekt jest potęgowany przez przestronne, wysokie wnętrza. Próżno tu szukać kolorów, a jeśli się pojawiają, to najczęściej w mocnych odcieniach.

Zdjęcia loftu: shootfactory.co.uk

Najczęściej w pomieszczeniach w stylu loft pojawia się metal, beton, cegły, surowe drewno, szkło oraz wysokiej jakości plastik.



Styl wiejski, typu „cottage” w angielskich wnętrzach prezentuje przeciwny biegun do stylu industrialnego.

Angielskie wnętrze w wiejskim stylu to pochwała sielanki, tradycji i szczypty romantyzmu. Angielski dom jest jasny i przyjazny, a nawiązania do natury są spotykane na każdym kroku. Wnętrza w stylu angielskim lubią kwiaty. Na stołach i parapetach stoją wazony wypełnione kwiatami, doniczki z roślinami, a na ścianach nierzadko są wieszane ryciny roślin ze starodawnych zielników.

Biblioteczka w stylu angielskim Malis/ fot. meblarnia.com.pl



Wygodę gwarantują sofy oraz poduszki dekoracyjne. A ciepło podkreśla kominek.


Jeśli chcesz całkowicie wsiąknąć w wiejski styl, sięgnij po kwiecistą tapetę.


Styl kolonialny w stylu angielskim to nawiązanie do imperialnej przeszłości Królestwa. Kolonialny styl we wnętrzach nie nawiązuje bezpośrednio do angielskich korzeni, opierając się przede wszystkich ma meblach charakterystycznych dla regionu, w którym Anglia miała swoją kolonię.

Eye for Design


Decor to Adore



Angielskie akcenty w stylu kolonialnym to najczęściej zastawa, czyli produkty, które mogły być zabrane do podróżnych kufrów arystokratów udających się na Daleki Wschód.


Dom w stylu angielskim – typowe elementy


Tapicerowane meble, a na nich miękkie poduszki, koce, dywany. Meble w stylu angielskim zachęcają do siedzenia.

Krzesło z kołatką Rafaell/ fot. meblarnia.com.pl



Kominek – angielska pogoda nie rozpieszcza, dlatego warto mieć pod ręką źródło ciepła. Aby nie szkodzić przyrodzie, wybierz kominek elektryczny. W ofercie są stylowe obudowy na kominek elektryczny, które godnie zastępują tradycyjne źródło ciepła. Można również zdecydować się na montaż ramy do kominka, bez wkładu. Wewnątrz obudowy kominka można umieścić sezonowe elementy dekoracyjne.

Obudowa na kominek elektryczny/ fot. meblarnia.com.pl



Meble w stylu angielskim to jasne kolory, a najczęściej ecru.

Szafa w angielskim stylu Lukrecja/ fot. meblarnia.com.pl


Biały sekretarzyk z nadstawką Leonard


Łóżko w stylu angielskim Malis/ fot. meblarnia.com.pl


Spotykane są również meble w naturalnym kolorze.

Stolik kawowy w angielskim stylu Malis/ fot. meblarnia.com.pl


Bryła mebla może być albo z pełnym dolnym i górnym cokołem (nawiązanie do miejskich wnętrz), albo z podciętym, dolnym cokołem (meble w stylu wiejskim). Próżno w meblach w stylu angielskim szukać wymyślnych uchwytów – najczęściej są montowane okrągłe gałki lub uchwyty muszlowe.

Komoda w stylu angielskim Malis/ fot. meblarnia.com.pl




Dzięki szerokiej ofercie mebli w stylu angielskim, jak i artykułów dekoracyjnych, można wykreować taki styl wnętrza, który nie będzie dosłowną kopią stylu angielskiego, a jedynie luźnym nawiązaniem. To dobre rozwiązanie, gdyż pozwoli to na naturalną ewolucję wnętrza, zgodną z naszymi nowymi fascynacjami wnętrzarskimi.



Jeśli Twoją obecną fascynacją jest wnętrze w stylu angielskim, zobacz nasze meble w stylu angielskim>