loadingimg

Wczytuję dane...
Biblioteczki domowe

Choć książki po okładce się nie ocenia, to regał biblioteczny powinien jednak dobrze wyglądać.Kończą się czasy brązowych, smutnych, ciągnących się bez końca półek, uginających się pod ciężarem rodzinnego zbioru książek. Bo teraz biblioteczka ma nie tylko imponować zawartością, ale również być stylowym meblem, wartym wyeksponowania w reprezentatywnym miejscu.


W poszukiwaniu idealnej biblioteczki


Najpiękniejsze biblioteczki są najbliższe naszemu sercu z uwagi na jej zawartość. Zmysły natomiast będą czerpać z niej przyjemność, obcując ze stylowymi meblami bibliotecznymi. Oba stanowiska można, a nawet należy pogodzić. Miłośnicy książek gromadzą przez lata swoje zbiory, szukają białych kruków, kompletują różne wydania swoich ulubionych pozycji. Coraz więcej osób zwraca jednak uwagę na formę wydania książek. Coraz bardziej doceniane są pozycje wydawane w twardych oprawach, o bogatych zdobieniach, które efektownie prezentują się na półkach biblioteczki. Ukłonem w stronę bibliotecznych estetów są właśnie stylowe meble biblioteczne, które ułatwiają ekspozycję ładnie wydanych książek.

Najbardziej imponujące są duże regały biblioteczne. Ich szerokość i wysokość przekracza 2 metry, zatem nie uznają konkurencji w postaci innych mebli – powinny być postawione na osobnej ścianie, w towarzystwie wygodnego fotela.

Wąska biała biblioteczka nie przytłacza. Biały regał biblioteczki w formie słupka może być postawiony w towarzystwie innych mebli, lub w kącie, pomiędzy sofami.

Wąski regał

Wąski regał biblioteczny w stylu skandynawskim/ fot. meblarnia.com.plCiekawą alternatywą dla szerokich mebli bibliotecznych jest biała biblioteczka z lamelowymi frontami, której bryła jest mniej monotonna, a sięgnięcie po książki nie wymaga schylania się aż do podłogi.
Jeśli chcemy zachować dłużej czystość na białych półkach, warto zastanowić się nad kupnem biblioteczki witryny. Biała witryna biblioteczna może przy okazji wyeksponować porcelanowe rzeźby i inne, rodzinne pamiątki.Zawartość biblioteczki nie musi być jednak wyeksponowana, szczególnie jeśli zbiory biblioteczne są stare i wymagają ograniczenia dostępu do światła, lub chcemy zachować w pomieszczeniu spójność kolorystyczną, a różnokolorowe grzbiety książek zaburzą ten efekt. Z pomocą przychodzi zabudowana biblioteczka, w której książki kryją się za białymi, estetycznymi frontami. Można ją również wykorzystać do gabinetu, gdzie będzie stanowić stylowy schowek na dokumenty.


Estetyczną ucztę dostarczają stylowe meble biblioteczne, których forma nawiązuje do popularnych wnętrzarskich stylów.


Miłośników Północy biała biblioteczka w stylu skandynawskim przykuje uwagę prostą bryłą.

Biblioteczka skandi

Biblioteczka w stylu skandynawskim North


Więcej finezji ma biblioteczka w stylu prowansalskim.

Biblioteczka w stylu prowansalskim

Biblioteczka w stylu prowansalskim Klaris/ fot. meblarnia.com.pl


Mlecznobiałym kolorem za może za to zaskoczyć biblioteczka w stylu angielskim.

Regał w stylu angielskim Malis/ fot. meblarnia.com.plZ uwagi na różne potrzeby, jakie kierują w stronę domowych biblioteczek miłośnicy stylowych wnętrz (i dobrej lektury), wartym uwagi rozwiązaniem jest biblioteczka na wymiar. Pozwala to na stworzenie np. narożny regał biblioteczny, czy wysoką biblioteczkę z drabinką. My zadbamy o kształt biblioteczki, a jej zawartość pozostawimy tobie.


Data dodania: 2017-09-26 12:59:22