loadingimg

Wczytuję dane...
Trendy kolorystyczne 2018

Kolory we wnętrzach 2018

Jakie kolory we wnętrzach będą modne w najbliższym roku?


Choć w ofercie Meblarni rządzi biały, bacznie przyglądamy się światowym trendom wnętrzarskim. Biały nadal jest niszowym kolorem, ale to nie znaczy, że do równie niszowego stylu, jakim są meble w stylu skandynawskim i prowansalskim, nie docierają inne barwy. Jedną z wielu korzyści przemawiających za meblami na wymiar jest możliwość czerpania z różnych stylów. Dzisiaj w skandynawskich czy angielskich meblach dominuje biały.


Jeśli oczyma wyobraźni widzimy kredens kuchenny, to biel jest nieodłącznym kolorem.  Ale w kuluarach, przyznajemy, nasi klienci odważnie łączą konwencje. Bywa, że skandynawska komoda opuszcza pracownię w turkusowych barwach, nocny stolik przywdziewa czerń, a prowansalski stół jest obnażony, pozostając w naturalnym kolorze.


Warto przełamywać stereotypy. I choć biały wydaje się być świętością, a wnętrza toną w bieli, plama koloru w postaci musztardowego, skandynawskiego kawowego stolika czy bladoróżowej komody na wysokich nóżkach wydaje się być uroczym absurdem, od którego trudno oderwać wzrok. Dlatego w Meblarnii jesteśmy na „tak” dla takich eksperymentów.  U nas wszystko jest możliwe – w końcu robimy meble na wymiar naszych marzeń.

Limonkowa komoda scandi brit? Dlaczego nie?


Kolor we wnętrzach w 2018 roku

Tydzień Designu w Mediolanie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w całej branży wzorniczej. Na początku kwietnia Mediolan staje się centrum trendów wnętrzarskich. W tym roku imprezę odwiedziło ponad 350 tysięcy gości oraz ponad 2 tysiące wystawców. To tam rodzą się trendy.Jakich kolorów możemy spodziewać się we wnętrzach w najbliższym roku? Największe zaskoczenie: wracają lata 80-te (a jednak)! Wydawało się, że na tę epokę chcemy spuścić zasłonę milczenia. Co więcej, projektanci wyciągają na światło dzienne to, o czym chcieliśmy jednak zapomnieć.

Na salony wraca kolor różowy, w swoich wszystkich odcieniach. Największą atencją został obdarzony pudrowy odcień barbie (millenial pink).

Kolejne kolory to:

MusztardowyNiebieski – odcień ultramaryna
W ciepłej palecie rządzą jasne kolory ziemi, szczególnie pomarańczowy (papaja)
oraz burgund, który przez Pantone został uznany w 2015 r. kolorem roku (kolor Marsala).
Coraz częściej przewija się  ciemnoturkusowypurpurowy 
Zieleń to inna historia. Od zeszłego roku jest o niej coraz głośniej. Pożądana zieleń ma odcienie

militarne (sage)oraz liści monstery


Czy te kolory odnajdą się w skandynawskim czy prowansalskim wnętrzu? Wszystko przed nami. Obecnie coraz śmielej wkracza głęboka zieleń do białych wnętrz. Na obrazach i w wazonach króluje monsera. Kiedy jej kolor wskoczy na meble?


fot. www.italianbark.com


Data dodania: 2017-10-12 14:08:43