loadingimg

Wczytuję dane...
Meble do męskiego pokoju

meble dla młodego mężczyzny

Skandynawska aranżacja pokoju dla młodego mężczyzny.


Własne mieszkanie czy kawalerka, szczególnie jeśli mieszka się samemu, pozwala na aranżację wnętrza zgodnie ze swoimi upodobaniami. Początki samodzielnej aranżacji bywają trudne: szukamy inspiracji u znajomych, przeglądamy czasopisma wnętrzarskie i znalezione w Internecie projekty. Często to, co nam się podoba, okazuje się być nieosiągalne z powodu braku dostępności mebla lub wymogów pomieszczenia.


Jakie są najczęściej poszukiwane meble dla młodego mężczyzny? Najczęściej jest wybierany stonowany kolor. Dominują ciemne brązy oraz czerń. Forma mebli jest prosta, oszczędna w zdobieniach, właściwie surowa. Ciemny kolor wydaje się dobrym pomysłem, ale w trakcie użytkowania ujawnia słabe strony. Pierwszym problemem jest optyczne zmniejszenie pomieszczenia. Kolejnym – nadmierne skoncentrowanie na meblach i ich kolorze. Czarny zawsze pozostanie czarny, trudno odciągnąć od niego uwagę jeśli nam się znudzi. Nie jest również tajemnicą, że ciemne meble wymagają regularnego wycierania kurzu. Prosta bryła mebla jest bezpieczna, poprawna, ale również bezosobowa. Kolejną pułapką jest skoncentrowanie się na meblach katalogowych. Producenci poddają gotowy pomysł na pokój dla mężczyzny w postaci kolekcji mebli, spójnych stylistycznie. Uleganie pokusie poprzez zakup całej kolekcji gwarantuje osiągnięcie efektu ksero. A mieszkanie czy własny pokój to przedłużenie naszej osobowości.Pokój męski – inspiracje


Zamiast ciemnych kolorów i poprawnej, prostej bryły, warto zainwestować w meble w stylu skandynawskim. Meble w tym stylu są najczęściej w naturalnym, jasnym kolorze. Nie zmniejszają optycznie pomieszczenia, a ich kolor pozwala na zmiany aranżacyjne.


Najbardziej popularne są meble skandynawskie na wysokich nóżkach. To kolejny element dodający przestrzeni wnętrzu.

Stolik w stylu skandynawskim scandi/ fot. meblarnia.com.pl


Biurko w stylu skandynawskim/ fot. meblarnia.com.plJednym z pierwszych zakupów jest szafka pod tv. Z uwagi na częste umieszczenie sprzętu rtv w centralnym miejscu pokoju, wybór szafki pod telewizor zajmuje najwięcej czasu. Dobrym wyborem jest komoda pod telewizor, której jasny kolor odciągnie uwagę od ciemnego ekranu.

Szafka rtv w stylu scandi brit/ fot. meblarnia.com.plBryła mebla mebli w stylu skandynawskich jest nadal prosta, ale wykończenie, dzięki półkom, zróżnicowaniu kolorów, nie jest tak monotonna jak w przypadku zabudowanych mebli.

Komoda w stylu scandi brit/ fot. meblarnia.com.plW przypadku problemów z aranżacją, warto odejść od mebli katalogowych na rzecz mebli na wymiar. Można skorzystać z gotowego wzoru, modyfikując go do własnych potrzeb, lub odejść od niego na rzecz całkowicie nowego projektu. Dzięki współpracy z projektantem można stworzyć w swoim mieszkaniu własny styl, w kosztach zbliżonych do mebli seryjnych. Meble w stylu skandynawskich można pomalować innym kolorem, a do szafek przytwierdzić, zamiast klasycznych gałek, uchwyty kapitańskie czy pętle z naturalnej skóry.

Uchwyt kapitański, do komody lub szafki

Uchwyt z naturalnej skóry - ciekawe wykończenie komody


Choć zamówienie mebli na wymiar wymaga nieco większego zaangażowania niż przeglądnięcie katalogu, satysfakcja z posiadania własnego mieszkania jest o wiele większa. Meble to jedna z większych inwestycji, dlatego warto dobrze wydać swoje pieniądze.


Data dodania: 2017-10-11 11:28:53